Náhrady / odškodnění za zpožděný let

Woolfeholding.cz nabízí vyřízení nároků finanční kompenzace za zpožděný let o více jak 3 hodiny.

Vyřídíme za vás veškeré papírování a naši specialisté vám budou plně k dispozici,

Vzhledem k nařízení Evropského parlamentu a Rady číslo 261/2004 můžete nárokovat v případě pozdního odletu i pozdního příletu nárok jak na občerstvení tak i na finanční náhradu!

Vždy se jedná pouze o kompenzaci mezi leteckou společností jakožto subjektem, který zajišťuje přepravu a cestujícím s platnou letenkou.


Kdy nemáte nárok na odškodnění

Nárok na jakékoli odškodnění zaniká, pouze pokud byl let zrušen z následujících důvodů:

 • politická nestabilita
 • nepříznivé meteorologické podmínky
 • bezpečnostní rizika
 • stávka
 • pokyny udělené dopravci Řízením letového provozu

Nárok na občerstvení či ubytování

Pokud zpoždění dosahuje minimálně 2 hodin od plánovaného odletu, musí vám dopravce zajistit občerstvení v přiměřené délce čekání. Je-li den odletu předpokládán alespoň o 1 den později, máte nárok i na ubytování a dopravu do ubytovacího zařízení a zpět.


Finanční náhrada od letecké společnosti

Finanční kompenzaci můžete vymáhat jen v tom případě, že let je zpožděn díky letecké společnosti. Kompenzaci si tak můžete nárokovat například při zpoždění z důvodu technických problémů letadla.

250 € – délka letu do 1 500 km

400 € – délka letu od 1 500 km do 3 500 km

 • 600 € – délka letu nad 3 500 km

 • Na finanční kompenzaci máte nárok bez ohledu na cenu zakoupené letenky a i kdyby kompenzace byla vyšší než cena zakoupené letenky.

  Tato skutečnost platí jen pro lety z letiště v EU, nebo na lety do letiště v EU, které začínají na letišti mimo EU a jsou operovány společností provozovanou v EU.

  Co zaplatíte

  Nic předem neplatíte.

  Pokud je nárok na finanční náhradu leteckou společností uznán a dojde k úhradě finanční náhrady od letecké společnosti, částka je převedena na účet klienta a zkrácena o 25%. odměny pro zprostředkovatele.

  Máte zájem o vyřízení kompenzace za zpožděný let

  Kontaktujte nás