Valné hromady (VH)

Zabezpečit valnou hromadu není při dnešních právních předpisech nic snadného. Nemáte-li s pořádáním VH zkušenosti a nejste-li neustále "v obraze" ohledně změn a novel, může vám zajištění valné hromady trvat klidně i celé týdny. A co hůře - může být (i v budoucnosti) prohlášeno za neplatné, což může způsobit nenapravitelné problémy a škody!

U Woolfeholding.cz máte záruku zkušeného týmu odborníků, kteří již zabezpečili nespočet VH. Zařídíme vám valnou hromadu doslova na míru! Rychle, efektivně, spolehlivě - a citlivě s ohledem na potřeby vaše i vaší společnosti!

Svěříte-li uspořádání valné hromady specialistům z Woolfeholding.cz, ušetříte spousty hodin na úřadech a zjišťováním podrobností, informací, studováním právních předpisů... S jakýmikoliv dotazy nás neváhejte kontaktovat!

Povinné VH

Ze zákona má každá společnost povinnost jednou za rok uspořádat valnou hromadu. Během této VH je potřeba schválit účetní závěrku. Všechny potřebné dokumenty a zápisy je nutné založit do sbírky listin. Nesplnění této povinnosti s sebou přináší i trestní sankce.

Povinné valné hromady nemusí mít ze zákona nutně formu notářského zápisu.

Dobrovolné VH

Dobrovolné valné hromady se konají především z důvodu provedení jakékoli změny ve společnosti.

Některé změny ve společnosti vyžadují VH s notářským zápisem. Jde například o změnu zakladatelského dokumentu společnosti (změna názvu, změna sídla do jiné obce, zvýšení počtu orgánů atp.), rozhodnutí o likvidaci, rozhodnutí o fúzi apod.

Obrátíte-li se na Woolfeholding.cz, uspořádáme a svoláme pro vás valnou hromadu, zajistíme rozhodnutí jediného společníka nebo akcionáře, příp. rozhodnutí statutárních orgánů, potřebných pro vyřízení změn ve vaší firmě.

Rozhodnutí jediného společníka/akcionáře

Má-li vaše společnost jediného majitele (ať už společníka nebo akcionáře), vykonává tento jediný majite funkci VH. Je nutné pořídit zápis o rozhodnutích jediného společníka nebo akcionáře - v případech, které blíže určuje zákon nebo zakladatelské dokumenty, musí mít tento zápis formu notářského zápisu.

Zajišťujeme kompletní správu a administrativu VH

Rozhodnete-li se pro valnou hromadu od Woolfeholding.cz, naši odborníci zařídí vše za vás! Žádné hodiny na úřadech, žádné soudy, žádná právní nejistota!

  • připravíme a rozešleme pozvánku na VH;
  • zajistíme pro vás konání řádné VH;
  • obstaráme zápis z jednání řádné VH společnosti;
  • připravíme dokumenty potřebné k účetní závěrce (a s ní spojené rozdělení zisku, příp. úhradě ztráty firmy);
  • všechny potřebné dokumenty založíme do sbírky listin (tuto sbírku zkontrolujeme a upravíme);
  • zařídíme pro vás kompletní znění pozměněných zakladatelských dokumentů vaší firmy.

Objednejte si konání valné hromady a zápis z VH online!

Kontaktujte nás
Zpět na Změny ve společnosti